Başak Tuncer Kimdir ?

Başak Tuncer - Professional Photographer

Öyle hassas bir iş ki bu, çekimini yaptığım anne ve bebeklerin sağlık durumu/psikolojisi/konforu; gelin ve damatların objektifim karşısında rahat hissetmeleri, ilk sırada yer alıyor…
Biz doğum fotoğrafçıları, bir nevi belgesel fotoğrafçılığı yapıyoruz aslında.. Ve doğum, kritik anları da içinde barındırabildiği için öncelikli görevim, ailelerin en keyifli, duygusal, zaman zaman telaşlı, anlarını, doktor ve sağlık çalışanlarının işlerini rahatlıkla yapmalarına imkan vererek fotoğraflamak.. Düğün çekimleri ise aşk, heyecan, neşeli şaşkınlıkların olduğu o duygu dolu günü, yine en gerçek, en sıcak ve zarif haliyle fotoğraflara yansıtmak demek benim için… O koşturmacalar içinde, birlikte çalıştığım ailelerden biri oluverdiğimi hissediyorum ve bu, işin en değerli kısmı diyebilirim.

Mesleğimin, hayatın en mucizevi anlarına tekrar tekrar tanıklık edip, o anları ölümsüzleştirmek olması benim için büyük haz..

Dilerim, bu vasıta ile yolumun kesiştiği ve benim için çok değerli dostlara dönüşen ailelerle aramızdaki bağ güçlenerek devam eder..

Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olduktan sonra televizyon haberciliğine başladı. Star TV Ana Haber Bülteni’nde muhabir olarak görev yaptı. Haberin kurgu-prodüksiyon kısmında yer aldığı süre boyunca fotoğraf çekme merakı giderek güçlendi.

H. Yılmaz Ulus’tan Temel Fotoğrafçılık ile Photoshop teknikleri eğitimi aldı ve fotoğrafçılık serüvenine başladı. Doğum, düğün, doğum günleri gibi özel günlerde fotoğrafçılık yapmaya devam ediyor.

Video Çekimi

Düğün ve Nişan Törenleriniz için video klip çekimi.

Hemen Tarih Ayırtın!

Düğün, Nişan, Çocuk, Aile, Hamilelik gibi fotoğraf çekimleri için lütfen tarih ayırtın.